۰۱ خرداد ، ۱۴۰۰
اندازه گیری گران‌روی سیالات توسط پژوهشگاه رنگ ارائه می‌شود
تعداد بازدید : ۹۷۷
آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه رنگ خدمات اندازه‌گیری گران‌روی سیالات را به پژوهشگران، صاحبان صنعت و فناوران ارائه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، گران‌روی یا ویسکوزیته، یکی از شاخص‌های مهم کمی است که در آزمایش و تحقیقات روی سیالات گوناگون، سنجیده می‌شود و اطلاعات به دست آمده از آن، در تولید و اصلاح محصولات، تعیین ماهیت و کیفیت‌سنجی نقشی مهم ایفا می‌کند.

 

ارائه خدمات آزمایشگاهی در این حوزه درباره میزان ویسکوزیته سیال، توسط آزمایشگاه‌های مختلفی در اختیار صاحبان صنعت، پژوهشگران و شرکت‌های دانش‌بنیان قرار داده می‌شود و آنان را در تعیین شاخص‌ها، ارتقای محصولات و توسعه پژوهش‌ها یاری می‌کند.

 

آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه رنگ یکی از مجموعه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که خدمات اندازه‌گیری گران‌روی سیالات را توسط دستگاه رئومتر به پژوهشگران، صاحبان صنعت و فناوران ارائه می‌دهد. 

 

دستگاه رئومتر با هدف اندازه گیری برخی از معیارهای افزایش از جمله ویسکوزیته دینامیکی، سرعت برشی و تنش برشی مورد استفاده پژوهشگران قرار می‌گیرد. در این تجهیز آزمایشگاهی، توان مورد نیاز برای چرخش یک همزن در داخل نمونه بررسی شده و معیارهایی چون ویسکوزیته دینامیک اندازه‌گیری می‌شود. آزمایشگاه رئومتر پژوهشگاه رنگ خدمات این حوزه را بر بستر شبکه آزمایشگاهی ارائه می‌دهد

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code