۲۴ آذر ، ۱۳۹۹
سی و یکمین شماره فصلنامه دانش آزمایشگاهی ایران منتشر شد
تعداد بازدید : ۵۳۴۸
سی‌ و یکمین فصلنامه دانش آزمایشگاهی ایران ویژه پاییز 1399 منتشر شد. در این شماره مقالات مختلفی در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی درج شده است.

در شماره سی‌ و یکم فصلنامه دانش ‌آزمایشگاهی ایران مطالب متنوعی در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی درج شده است. در این شماره دو خبر تقدیر از پژوهشگران منتخب و آزمایشگاه های برتر شبکه آزمایشگاهی با حضور دکتر سورنا ستاری و حمایت شبکه آزمایشگاهی از خانواده 100 هزار نفری اعضای باشگاه مشتریان را می‌خوانید.

 

در بخش معرفی استاندارد، روش اندازه گیری مساحت سطح پودرهای فلزی توسط دستگاه های جذب فیزیکی بر اساس استاندارد B922، درج شده است.

 

همچنین شش مقاله تخصصی در حوزه‌های مقایسات بین آزمایشگاهی، طیف سنجی نشر نوری، برش مستقیم بزرگ مقیاس آزمایشگاهی، میکروسکوپ الکترونی عبوری محیطی درجا/بهنگام، پلاسمای جفت شده القایی نشری و جرمی و مطالعات مبتنی بر الکتروانسفالوگرافی کمی در این شماره آمده است. عناوین مقالات این شماره عبارتند از:

 

- جایگاه و اهمیت مقایسات بین آزمایشگاهی در فعالیت های آزمایشگاهی؛

 

- آشنایی با روش آنالیز طیف سنجی نشر نوری با تمرکز بر دستگاه کوانتومتر؛

 

- برش مستقیم بزرگ مقیاس آزمایشگاهی سنگ ها؛

 

- کاربردهای میکروسکوپ الکترونی عبوری محیطی درجا/بهنگام مجهز به محیط گازی کنترل شده (TEM) در حوزه های مختلف؛

 

- مروری بر روش های ورود نمونه به دستگاه پلاسمای جفت شده القایی نشری و جرمی بر پایه مهپاش های بادی (ICP-OES و ICP-MS)؛

 

- مطالعات مبتنی بر الکتروانسفالوگرافی کمی در علوم شناختی (EEG).

 


فصلنامه دانش آزمایشگاهی در ماه آخر هر فصل منتشر می‌شود و به صورت کاملا الکترونیکی در پایگاه اینترنتی این فصلنامه به نشانی www.IJLK.ir در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code