۰۳ تیر ، ۱۴۰۲
بودجه شبکه آزمایشگاهی در سال 1402 دو و نیم برابر شد
تعداد بازدید : ۱۱۰۶۷
با حمایت معاونت علمی، بودجه شبکه آزمایشگاهی در سال 1402 نسبت به سال گذشته 250 درصد افزایش داده شد


به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، حمایت های شبکه آزمایشگاهی در سال 1402 به 900 میلیارد ریال افزایش داده شد. بر این اساس در سال جاری 300 میلیارد ریال حمایت های عمومی و 600 میلیارد ریال حمایت برنامه محور در شبکه آزمایشگاهی ارایه خواهد شد.

 

بر اساس این گزارش، در سال 1402 علاوه بر اعتبارات عمومی باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی ویژه اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به صورت فصلی ارایه می شود، اعتبارات جدید مبتنی بر فعالیت های برنامه محور در حوزه توسعه فناوری و همچنین خروجی فعالیت های پژوهشی نیز ارایه خواهد شد.

 

در سال 1402، پژوهش هایی که در راستای رفع نیازهای اساسی فناورانه، صنعتی و الویت دار اعلام شده از سوی ستادهای فناوری راهبردی معاونت علمی باشند، اعتبارات ویژه ای در قالب طرح های خدمات آزمایشگاهی برنامه محور دریافت می کنند.

 

این اعتبارات شامل جوایز تشویقی مبتنی بر خروجی های پژوهشی، مانند جایزه انتشار مقاله منتج شده از طرح پژوهشی در مجلات منتخب، جایزه ثبت اختراع خارجی (پتنت)، انتخاب موضوع فعالیت های پژوهشی در زمینه اولویت‌های پژوهشی توسعه فناوری اعلام شده از سوی ستادهای توسعه فناوری و همچنین حمایت از طرح های پژوهشی دانش آموزی با راهبری مرکز توسعه فناوری های راهبردی است.

 

در شیوه جدید ارایه اعتبارات باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی، اعضای هیئت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و فناوران فعال در کشور، از 20 تا 200 میلیون ریال اعتبار استفاده از خدمات آزمایشگاهی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی را دریافت خواهند کرد.

 

علاوه بر این، در سال جاری به منظور حمایت از پیشبرد فعالیت های آزمایشگاهی مرتبط با تحقیق و توسعه محصولات و خدمات شرکت های نوپای دانش بنیان، اعتبار ویژه ای در نظر گرفته شده است.


بر اساس اعلام شبکه آزمایشگاهی، اعتبارات عمومی باشگاه مشتریان فعال شده و آیین نامه بهره مندی از اعتبارات برنامه محور باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، به زودی ارایه می شود.

 

اعتبار آزمایشگاه باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی

 

طبق این گزارش، اعتبارات ارایه شده برای فصل بهار و تابستان 1402، با استقبال قابل توجه پژوهشگران کشور مواجه شد به صورتی که طی 4 روز از شروع طرح، ظرفیت 4 هزار نفری طرح دانشجویان و 2 هزار نفری طرح اعضای هیئت علمی تکمیل گردید. در این راستا، 120 میلیارد ریال یارانه دریافت خدمات آزمایشگاهی از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی به پژوهشگران تخصیص داده شده است.

 

با توجه به تقاضای بیش از ظرفیت اعتبار خدمات آزمایشگاهی بهار و تابستان 1402، با مساعدت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سقف ظرفیت طرح های تخفیف عمومی برای طرح هیئت علمی و دانشجویان افزایش داده شد.

 

ثبت نام تکمیل ظرفیت سامانه خدمات اعتباری شبکه آزمایشگاهی سه شنبه ششم تیرماه 1402 فعال می شود.

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code