۱۵ مرداد ، ۱۴۰۲
همکاری های بین المللی شبکه آزمایشگاهی با مالزی توسعه می یابد
تعداد بازدید : ۶۴۴
در دیدار با دستیار وزیر علوم مالزی، بر توسعه همکاری های دوجانبه بین ایران و مالزی تاکید شد.

پنجشنبه 12 مردادماه جاری، دکتر عبدالرزاق احمد، دستیار وزیر علوم مالزی، طی جلسه‌ای با فعالیت ها و برنامه های شبکه آزمایشگاهی در ایران آشنا شد.

 

در این جلسه، دکتر اسدی فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی، با بیان تاریخچه ای از تشکیل شبکه آزمایشگاهی، سیاست ها و مدل فعالیت شبکه آزمایشگاهی را تشریح کرد.

 

مهندس مجتبی نسب، دبیر شبکه آزمایشگاهی، نیز گزارشی از فعالیت ها و برنامه های شبکه آزمایشگاهی، چگونگی تعامل بین دبیرخانه شبکه و آزمایشگاه های عضو، سازوکار حمایت شبکه آزمایشگاهی از آزمایشگاه ها و همچنین حمایت های شبکه از دریافت کنندگان خدمات در قالب باشگاه مشتریان را ارایه کرد.

 

چگونگی سیاست گذاری و سازوکارهای حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از شرکت های دانش بنیان، از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.
دکتر عبدالرزاق احمد، دستیار وزیر علوم مالزی، نیز در این جلسه، به اشتراک گذاری زیرساخت های آزمایشگاهی کشور و تسهیل دسترسی آنها برای پژوهشگران و صنعت و همچنین شیوه مدیریت انتقال دانش از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به صنعت و فعالیت شرکت های دانش بنیان را موفقیتی بزرگ برای ایران دانست و گفت: «برای برقراری ارتباط مستمر و فراهم سازی زمینه برای انتقال تجربه ایران به مالزی تلاش می کنم و پیگیری خواهم کرد تا همکاری های تخصصی در حوزه آزمایشگاهی بین دو کشور شکل بگیرد».

 

پس از این جلسه، دکتر عبدالرزاق به همراه دبیر شبکه آزمایشگاهی از نمایشگاه محصولات فناوری نانو ایران در محل ستاد فناوری نانو بازدید کرد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code